Van İpekyolu Belediyesi Yarışması Sonuçlandı

İpekyolu Belediyesinin hazırlamış olduğu “İPEKYOLU BELEDİYE MERKEZİ MİMARİ PROJE YARIŞMASI” Jüri üyelerinin katılımıyla birinci çıkan proje açıklandı.74 projenin katıldığı yarışma sonuçları Berivan Kültür ve Sanat Merkezinde jüri üyeleri tarafından yapılan 3 günlük çalışması sonucunda belirlendi.

 

Van Merkez İpekyolu Belediyesi tarafından yapılacak yeni merkezi bina için hazırlanmış olan “İPEKYOLU BELEDİYE MERKEZİ MİMARİ PROJE YARIŞMASI” kapsamında gönderilen projelerden birinci çıkan proje uygulamaya geçilerek yeni merkezi bina inşa edilecek. Açılan yarışmada şartname satın alan 120 müellifin 74’ü projesini teslim etti. İpekyolu Belediye Eşbaşkanı Veysel Keser’in de tümüne katıldığı değerlendirme çalışmaları Dr. Mimar Devrim ÇİMEN (ODTÜ), Y.Mimar Derya EKİM ÖZTEPE (İTÜ), Y.Mimar Yeşim HATIRLI (ODTÜ), Y.Mimar Özcan UYGUR (ODTÜ) ve İnşaat Mühendisi Erdal BALSAK’tan (ODTÜ) oluşan asli jüri tarafından yapıldı.Gönderilen projeler, İpekyolu Belediyesine bağlı Bostaniçi TOKİ’de bulunan Berivan Kültür ve Sanat Merkezinde jüri üyelerinin 3 günlük yoğun çalışmalarıyla birinci çıkan proje açıklandı.
1. ÖDÜL
• Cenk Çeşmeli, Mimar -ODTÜ

Yardımcılar
• Müge ERKILIÇ, Mimar-ODTÜ
• Reva ŞERMET, Peyzaj Mimarı-Namık Kemal Üni.

Diğer Disiplinler
• Tolga ÇEŞMELİ, İnşaat Müh.-Dokuz Eylül Üni.
• Yıldıray ÖZMEN ,Elektrik Müh.-İTÜ
• Naz DAMAKLI, Makine Müh.-Süleyman Demirel Üni.
• Gizem GÜNER, Peyzaj Mimarı- Bilkent Üni.

2. ÖDÜL
• Can TAMİRCİ, Y.Mimar -ODTÜ (Ekip Başı)
• Hüseyin KOMŞUOĞLU, Mimar -DEÜ

Diğer Disiplinler
• Başak Taş ÖZDEMİR, Peyzaj Mimarı -İÜ
• Abuzer SARI, İnşaat Müh .-Galatasaray Üni.
• Barış UZUNHAN, Makina Müh. -Yıldız Teknik Üni.
• Barış BANCAOĞLU, Elektrik Müh. -İTÜ

Danışmanlar
• Sezin TANER, Y. Mimar -ODTÜ
• Melih VAHİDYMARİAN, Mimar -ODTÜ
• Kadir UYANIK, Y. Mimar -KATÜ

Yardımcılar
• Mustafa ŞARKIŞLA, Öğrenci
• Hakan TAŞ, Öğrenci
• Ali Osman BAYRAM,Öğrenci

3. ÖDÜL
• Barış DEMİR, Mimar-Osmangazi Üni. (Ekip Başı)
• Sıddık GÜVENDİ ,Mimar- Karadeniz Teknik Üni.
• Burak PELENK, Mimar-Yıldız Teknik Üni.

Diğer Disiplinler
• Eda EKİM-Peyzaj Mimarı-İTÜ
• Murat AKYÜZ, İnşaat Müh.-İTÜ
• Mehmet Alp OLCAYTU, Makine Müh.-İTÜ.
• Burhanettin Kerem OLCAYTU, Elektrik Müh.- Yıldız Üni.

Yardımcılar
• Soyer BAYRAKTAR, Mimar-KATÜ
• Dilara DEMİRALP, Mimar- YTÜ
• Damla İÇYER, Mimar- Bilgi Üni.
• Oğulcan DEMİRGAN, Öğrenci-İstanbul Kültür Üni.

1. MANSİYON
• Eren BAŞAK, Mimar-ODTÜ ( Ekip Başı )
• Meral ÖZDENGİZ BAŞAK, Mimar- ODTÜ
• Deniz Dilan KARA, Mimar-ODTÜ

Diğer Disiplinler
• Tamer FENERCİOĞLU, İnşaat Müh.-ODTÜ
• Hakan YAZMAN , Makine Müh.-G.Ü.
• Kemal OVACIK, Elektrik Müh.-ODTÜ
• Deniz ÇELİKLİ, Peyzaj Mimarı-Bilkent Üni.

2. MANSİYON
• Gürkan OKTA, Mimar- İTÜ ( Ekip Başı )
• Birge YILDIRIM OKTA, Mimar-İTÜ
• Zeynep ATAŞ, Mimar- İTÜ
• Osman SÜMER ,Mimar-ODTÜ

Diğer Disiplinler
• Hakan ÇATALKAYA,İnşaat Müh.-YTÜ
• Meltem ERDEM KAYA,Peyzaj Mimarı-İstanbul Üni.
• Volkan OKTA,Makine Müh.-YTÜ
• Altuğ TOSUN,Elektrik Müh.-YTÜ

3. MANSİYON
• Oknur ÇALIŞKAN, Mimar –İTÜ ( Ekip Başı )

Diğer Disiplinler
• Eşref AKBAL, İnşaat Müh.-Balıkesir Üni.
• Hakan YÜCEL, Makine Müh.-Fırat Üni.
• Hayri AYDIN, Elektrik Müh.-Yıldız Üni.
• Mehmet Zeyat HATTAPOĞLU, Peyzaj Mimarı -Ankara Üni.

4. MANSİYON
• Kerem ÇINAR, Mimar-İTÜ (Ekip Başı)
• G. Rabia EVKAYA, Mimar -ODTÜ

Diğer Disiplinler
• Güven ÖZER, Y. Mühendis, Statik-İTÜ
• Ahmet AKÇAKAYA, Y. Mühendis-Mekanik-YTÜ
• Ramazan ZEYTÜN, Elektrik Müh.-İTÜ
• Evrim KARAMAN, Peyzaj Mimarı-Karadeniz Teknik Üni.

5. MANSİYON
• Ali ŞİMŞEK, Mimar-İTÜ
• Aytaç DÖNMEZ, Mimar/İTÜ

Diğer Disiplinler
• Engin AKTAŞ, Peyzaj Mimarı-Karadeniz Teknik Üni.
• Cevdet DOĞAN, İnş. Müh.-Fırat Ünv.
• Erkan TETİKOĞULLARI, Makine Müh.-Kocaeli Ünv.
• Mustafa AYDIN, Elektirik Elektronik Müh.-Kocaeli Ünv.
• Yüksel Öztürk, Yüksek Mimar

Satın Alma
• Didem Yavuz VELİPAŞAOĞLU, Mimar İTÜ –Bilgi Ü.
• Mert VELİPAŞAOĞLU, Mimar ODTÜ-Bilgi Ü.
• Tuberk ALTUNDAŞ, Mimar Haliç Ü.-Bilgi Ü.

Yardımcılar
• Ethem AYBARS, İTÜ-Bilgi Ü.
• Serdar ALBAZ, Haliç Ü.

Diğer Disiplinler
• Emel ŞANOĞLU,Peyzaj Mimarı- İstanbul Ü.
• Özgür TUNCER, İnş. Mühendisi-Kocaeli Ü.
• Taylan AKIN, Mekanik Mühendisi-İstanbul Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi (YTÜ)
• Recep PAŞA, Elektirik Mühendisi-İstanbul Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi (YTÜ)

 

Projelere Buradan Ulaşabilirsiniz.