AutoCAD 2017 Arayüz

AutoCAD 2017 Arayüz

Merhaba AutoCAD 2017 ile birlikte AutoCAD kitabımızın ilk kısmınıda hazırlamış bulunmaktayız. AutoCAD’e yeni başlayanlar için çok faydalı olacağını düşündüğüm bu yazı dizisini bir E-Kitap olarak düşünebilirsiniz.  Konuları özellikle yeni başlayanlar için sırayla takip etmeleri faydalı olacaktır. Soru ve önerileriniz için forum sayfamızı kullanabilirsiniz. Şimdi gelelim ilk konumuza. AutoCAD 2017 Arayüz.  Aşağıdaki hazırlamış olduğumuz resmi inceleyebilirsiniz.

AutoCAD 2017-Kitap-Arayüzad

 

 

 

 

 

 

 

 

1- Yeni bir AutoCAD dosyası veya bilgisayarınızda kayıtlı bir dosyayı açmanızı sağlayan, çalışmalarınızı kaydetmenize imkan veren komutların bulunduğu kısım.

2- Komutların grup başlıkları; mesala ölçü vermek istiyorsanız Annotate kısmına tıklayıp altta açılan kısımdan ölçü komutlarına ulaşabilirsiniz.

3-Komutlara ulaşacağımız kısım.

4- Açık olan çizimlerimiz arasında geçiş yapabileceğimiz kısım.

2 Comments

  1. merhabalar, benim autocad 2017 imde bu modify menüsünün komutlarının isimleri yazmıyor sizdeki gibi. yani move komutu diyelim sadece resmi var ismi yok. bunu nasıl ortaya çıkarabiliriz acaba.

  2. Merhaba. AutoCAD’i ilk yüklediğinizden beri mi görünmüyor, sonradan mı oldu. AutoCAD kurulumundan kaynaklanıyor olabillir. Birde çalışma ortamınızı değiştirip deneyebilirsiniz. Bunun için sağ alt köşede workspace switching tuşu var. ona basıp çıkan seçeneklerden bir kaçını deneyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın